Vyberte stránku

projektový manager:
Jakub Březina, MBA

Velkou zkušeností bylo postavit PHS za provozu na modernizované dálnici. Kdo nezažil, zkrátka neuvěří že se dá pracovat, když Vám za zády jezdí motoristé 80km/h a více.

doba realizace: zahájení 08/2017 – 2019 

objednatel: Ředitelství silnic a dálnic ČR

Předmětem zakázky bylo zhotovení PHS, které se nachází vpravo podél dálnice D1 v katastrálním území Středočeského kraje – Ostředek, Třemošnice, Drahňovice a Měchnov. Vzdálenost PHS mezi lícem pásnice a lícem PHS je 1,0 m, na mostě je líc pásnice svodidla od líce PHS 1,3 m. PHS je založená na železobetonových pilotách nebo na římse mostu s ocelovými sloupky HEA 160, má výšku 1,50 m a 2,3 m dle požadavků hlukové studie, jejich součástí je i 5 únikových východů z toho jeden obsahuje prefabrikované schodiště délky cca 30 m vč. kompozitních zábradlí.

Největším přínosem modernizace dálnice D1 v úseku Mirošovice-Kývalka bude zejména nový, moderní betonový povrch odpovídající normám v silniční dopravě 21. století. Současná modernizace je prováděna na celkem 160 kilometrech dálnice D1, což představuje 320 km vozovek v obou směrech jízdy.